خبر

مزیتهای استفاده از نور لامپ UV برای ضد عفونی کردن

ضدعفونی محیط با لمپ UV

در این روزها که تمامی مردم جهان درگیر بیماری عفونی کرونا هستند ، یکی از جدیدترین و مطمئن ترین راه ها برای از بین بردن این ویروس، فناوری لامپUV است .

قرن هاست که از روش های سنتی ضدعفونی استفاده می شود – اما آیا آنها به اندازه کافی خوب هستند؟ حقیقت این است که حتی دقیق ترین تمیز کردن با آب داغ ، سفید کننده و ضد عفونی کننده ها نمی تواند میکروب ها و باکتری های مضر را از بین ببرد. در بدترین حالت ، این موارد ممکن است باعث بیماری یا حتی مرگ شود.

از طرف دیگر ، ضد عفونی کننده پرتو ماورا بنفش با استفاده از فناوری ماورا بنفش ، با سرعت بیشتری تمام میکروب ها و باکتری ها را از بین می برد و مکمل مناسبی برای روش های دیگر است. در اینجا مزیتهای استفاده از نور UV برای گندزدایی آورده شده است.

ضد عفونی کننده نور اشعه ماورا بنفش، غیر سمی است

مسلماً مهمترین مزیت ضد عفونی کننده اشعه ماورا بنفش غیر سمی بودن آن است. برخلاف مواد شیمیایی سخت که بعضی اوقات در محصولات تمیز کردن و ضد عفونی کردن استفاده می شود ، نور ماورابنفش سازگار با محیط زیست است. ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش یک فرآیند فیزیکی است ، نه یک فرآیند شیمیایی.
ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش برای استفاده در غذا و همچنین خدمات آماده سازی مواد غذایی و اقلام غیر غذایی بی خطر است. در حالی که در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش بیش از حد به انسان آسیب می رساند ، محافظت مناسب این روش را به عنوان یک روش ضد عفونی ایمن و غیر سمی برای رستوران ، هتل ها و صنایع پزشکی در می آورد.

ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش نوعی ضد عفونی بسیار موثر است

مهمترین مزیت ضدعفونی با اشعه ماورا بنفش این است که این روش ضد عفونی می تواند بسیار موثرتر از روشهای دیگر باشد. نور ماورا بنفش مجموعه وسیعی از ارگانیسم های مضر را از بین می برد.

آیا می دانید که نور ماورابنفش کپک ها و هاگ ها را از بین می برد؟

کپک ، بیماری های عفونی و ارگانیسم های القا کننده آسم و همچنین بیماری های دیگر را گسترش میدهد. نورهای ماورا بنفش (UV) به شما کمک می کنند تا یک سیستم تصفیه هوا قوی در خانه یا محل کار خود ایجاد کنید. آنها قارچ ها ، میکروب ها ، باکتری ها ، عوامل بیماری زا و ویروس ها را از بین می برند تا افراد شما را در امان نگه دارند. نورهای ماورا بنفش از جمع شدن کپک در منافذ و ورود به خانه جلوگیری می کنند

سایر روش های ضد عفونی ممکن است این کار را نکنند – یا ممکن است یک محیط مرطوب را برای رشد قارچ ها ایجاد کنند. از آنجا که ضد عفونی UV یک روش خشک است ، می توانید مطمئن باشید که کپک های موجود را از بین برده و از رشد آن در آینده جلوگیری می‌کند.

ضد عفونی کننده اشعه ماورا بنفش؛ عوامل بیماری زا را بدون مصونیت از بین می برد

اگر اخبار مربوط به باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را دنبال کرده باشید ، می دانید که استفاده از برخی از مواد ضد میکروبی و ضد عفونی کننده های سنتی پیامدهای ناگواری به همراه داشته است. توسعه باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک یک مشکل قابل توجه در جامعه پزشکی است.

بر خلاف روش های سنتی ضد عفونی ، ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش یک روش فیزیکی برای از بین بردن باکتری ها است. بنابراین ، باکتری های مورد بحث نمی توانند نسبت به آن مصونیت ایجاد کنند. این یک امتیاز بزرگ است ، به ویژه برای بیمارستانها.

ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش مقرون به صرفه است

شاید شما را شگفت زده کند اگر بدانید که ضد عفونی کننده UV یک روش ضدعفونی کننده مقرون به صرفه است. بعضی اوقات مردم تصور می کنند که این هزینه بر است زیرا از فناوری به جای مواد شیمیایی استفاده می کند ، اما این طور نیست.

ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش بی خطر است

یکی از رایج ترین سوالاتی که در مورد ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش دریافت می کنیم این است که “آیا استفاده از آن بی خطر است؟” افراد تمایل دارند تماس با اشعه ماورا بنفش را با خطراتی مانند آفتاب سوختگی همراه کنند ، اما نکته کلیدی که باید بدانید این است که در صورت استفاده صحیح از اشعه ماورا بنفش ایمن است.

. اگر اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید ، نور ماورابنفش نسبت به مواد شیمیایی خشن موجود در محصولات تمیزکننده کمتر آسیب می رساند. اگربخواهید در هر زمان که یک اتاق خالی نیست و یا در طی یک چرخه مشخص می توانید اتاق ها را ضد عفونی کنید ، لامپ UV می تواند به شما کمک کند کار را انجام دهید بدون اینکه حتی مجبور باشید در آنجا باشید.

ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش می تواند به تجارت شما کمک کند

نکته قابل توجه در اینجا این است که استفاده از ضد عفونی کننده اشعه ماورا بنفش می تواند به محافظت از مهمانان شما ، صرفه جویی در وقت و تلاش پرسنل ، صرفه جویی در هزینه و ارزش پیشنهادی اضافی برای مشتریان خود کمک کند. چرا آن را امتحان نمی کنید؟

بهبود جریان و کیفیت هوا

نورهای ماورا بنفش با از بین بردن مواد تحریک کننده که می توانند شما را بیمار کنند یا باعث التهاب مجرای سینوس شوند ، کیفیت هوا را بهبود می بخشند. آنها با آلاینده هایی که از واحد های انتقال هوا ، عایق های فایبرگلاس و قارچ های موجود در هوا منشأ می گیرند ، مبارزه می کنند.
فناوری Ultraviolet-C (UV-C) از دهه 1990 در سیستم های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار گرفته است. نورهای ماورابنفش با از بین بردن میکروب ها و عوامل بیماری زا کیفیت هوای داخلی را بهبود می بخشند و به از بین بردن رطوبت بیش از حد کمک می کنند.

پیشگیری از بیماری

اگر کسی بیمار باشد ، میکروب های و ویروس ها و باکتری های منتقل شده در هوا را به اعضای سالم خانواده یا همکاران منتقل می کنند. نور ماورا بنفش تجمع آلی روی سیم پیچ های خنک کننده ، لوله های تخلیه و مجاری را از بین می برد ، بنابراین باعث از بین رفتن عوامل بیماری زا و میکروارگانیسم هایی می شود که در غیر این صورت به افراد دیگر حمله می کنند.

با تمامی این توضیحات لامپ UV یکی از بهترین و با صرفه ترین راههای ضدعفونی کردن محیط و وسایل می باشد
در این راستا شرکت زمان نور ایرانیان لامپ UV خود را به بازار عرضه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *